Společnost Seznam.cz se od počátku projednávání směrnice vymezovala vůči článkům 11 a 13 a žádala jejich úplné vyškrtnutí. Především kvůli principiálnímu problému s omezováním dostupných informací pro uživatele internetu. Dlouhodobě se věnujeme i mediální sféře a jsme vydavatelem vlastního obsahu. Jako vydavatel se domníváme, že současná právní úprava je dostatečná. Oficiální vyjádření si můžete přečíst zde.
vyjádření zaslal Michal Feix předsedovi Bartošovi

Největší internetová encyklopedie a její dobrovolníci se zapojili do kampaně proti směrnici, Evropský parlament dle nich ale schválil úpravy, které budou vyžadovat filtrování obsahu a zároveň selhal zajistit svobodu panoramatu. Wikipedia stojí za otevřenou, vyrovnanou vizí copyrightu, který umožňuje všem učit se a tvořit online.

Electronic Frontier Foundation (EFF) je mezinárodní organizace, poskytující služby i prostředky k obraně proti právním hrozbám, které považují za neodůvodněné, v oblasti práv a svobod na Internetu. Proti směrnici se vyjadřuje například dlouhodobý spolupracovník EFF, Cory Doctorow.

IuRe se dlouhodobě věnuje digitálním právům, ochraně soukromí a podpoře alternativ ke copyrightu. Proto připravili detailní rozbor hrozeb směrnice o copyrightu pro poslance Evropského parlamentu, který jim rozeslali. Pokud se chcete dočíst více či podporit svou argumentaci pri oslovování europoslanců, zpráva je volně ke stažení zde.

Oblíbená sociální síť ke sdílení obsahu, jako jsou například memy či remixy - tedy přesně ten prostor, který bude postihnut novou směrnicí nejvíce - kritizuje ignorování názoru těch, kteří Internet znají nejlépe, či ho pomáhali budovat.